українська

Villa La Fleur – унікальне місце на карті польської музейної справи. Основою колекції приватного музею є робота польських та єврейських художників, пов’язаних з École de Paris (Паризька школа). Музей складається з двох виставкових будівель, розділених парком скульптур. Як музейні будівлі в їх нинішньому вигляді, так і асортимент представлених в них колекцій, є результатом багаторічної колекційної пристрасті Марка Рофлера.

Марек Рофлер (нар.1952) розпочав свою колекційну пригоду ще в 90-х. ХХ ст.,  спочатку цікавившись польським мистецтвом
дев’ятнадцятого століття, він поступово зосередив свої інтереси на художниках з Центральної та Східної Європи, що працюють на Монпарнасі.

 Перша будівля, в якій розміщувалися колекції, була побудована в 1906 році і спочатку виконувала функції резиденції. У 2009 році, після капітального ремонту, історична вілла була адаптована для музейних цілей, а через рік, у 2010 році, в ній був заснований музей Villa La Fleur. Тоді почалася виставкова, видавнича та освітня діяльність, що проводиться досі. Її предметом є роботи десятків художників, співавторів паризького авангарду і середини XX століття.

 У 2021 році, після дворічного капітального ремонту, було побудовано другу будівлю. На трьох поверхах розташовані постійні і тимчасові виставки. Музей має багату книжкову колекцію. Бібліотека доступна для дослідницьких цілей.

 Постійна експозиція музею відображає колекційні інтереси Марка Рофлера. Створена протягом багатьох років, колекція, представлена в двох історичних віллах, включає в себе: живопис, скульптуру, малюнок і графіку. На постійній виставці представлені роботи таких художників, як Мойсей Кіслінг, Євген Зак, Генрік Хайден, Генрік Епштейн, Мела Мутер, Моріс Муджицький, Шимон Мондзайн, Владислав Селевінський, Юзеф Панкевич, Луї Маркуссі, Аліса Галицька або Тамара де Лемпіцька.

 Крім того, в музеї виставлені скульптури Яна Ламберта-Руцького, Юзефа Чакі, Болеслава Бегаса, Ксаверія Дуніковського і Серпня Замойського. Вся експозиція доповнюється скульптурою закопанської школи, а також художніми ремеслами і меблями в стилі Aрт-деко.

 Запрошуємо групи відвідувачів з України, також шкільні та студентські від 10 осіб з  екскурсією з  україномовним гідом.

Працюємо середа, четвер, субота, неділя з 10.00 до 18.00.

Для бронювання  телефонувати за номером:
532437501; 796128409; з повідомленням дати, часу та даними відвідувачів.

 До  зустрічі у Villa La Fleur!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.